Previcox (Firocoxib) Chewable Tablets for Dogs 57/227mg

Previcox (Firocoxib) Chewable Tablets for Dogs 57/227mg

Köpekler için “Previcox” (Previcox) ​​oldukça etkili bir anti-enflamatuarın yanı sıra, değişen şiddette ameliyat sonrası komplikasyonların yanı sıra yaralanma, artrit ve artroz tedavisinde kullanılan anestezik ve antipiretik bir modern ilaçtır. En seçici COX-2 inhibitörü tarafından sunulan ilaç, en hızlı ağrı kesilmesi, sarkıklıkların azaltılması ve osteoartrit muzdarip evcil hayvanların davranışlarının iyileştirilmesi şeklinde mükemmel bir sonuç sağlar.

İlacın amacı

Previcox reçeteli ilaç, ameliyat sonrası iyileşme aşamasında ve eklemlerle ilgili sorunlar varsa, kas veya iskelet hastalıklarının karmaşık tedavisinde evcil hayvanlara reçete edilir. Kural olarak, değişen şiddette bu tür sorunlar eşlik eder:

 • Uzun süre dinlendikten veya uyuduktan sonra hayvanın zorla yetiştirilmesi;
 • sık yatma pozisyonu;
 • oturma ve ayakta durma ile ilgili sorunlar;
 • kendi kendine tırmanan merdivenlerin zorluğu;
 • küçük engellerin bile üstesinden gelememe;
 • yürüme sırasında gözle görülür topallama;
 • bacakları yukarı çekip üç uzuv üzerinde sık hareket.

Hasta bir hayvan, ağrılı bir uzvuna dokunmasına izin vermez, eklem ekleminde hafif bir vuruş olsa bile, kas şişmesi ve ateşi görülür. Bu semptomların varlığında, veteriner hekimler Merial (Fransa) tarafından geliştirilen Previcox ilacını köpeklere reçete etmeyi tercih etmektedir.

Kompozisyon, bırakma formu

İlacın Previcox bileşimi, ana etken bileşeni içerir – firokoksib, ayrıca ürüne tatlı bir tat veren laktoz. Bağlayıcı özel olarak işlenmiş bir selülozdur. Ek olarak, Previcox tabletleri basit bir karbonhidrat, füme etin aromatik bileşimi ve hayvanlar için demir bileşikleri formunda güvenli bir boya olan bir baz olarak işlev gören silikon dioksiti içerir. Son bileşen, hayvanın kan sistemi üzerinde faydalı bir etkiye sahiptir.

Bugüne kadar, ilaç “Previcox” veteriner ilaçları tarafından yalnızca kahverengimsi bir renge sahip tabletler şeklinde üretilir. Tabletler, on adet plastik veya folyo kabarcıklar halinde paketlenir. Bu kabarcıklar standart karton kutulardadır. Diğer şeylerin yanı sıra, Previcoks tabletleri özel, çok uygun plastik şişelerde paketlenmiştir. Serbest bırakma formunun özelliklerinden bağımsız olarak, bir veterinerlik preparatının her paketine sezgisel ve detaylı kullanma talimatı eşlik eder.

Orijinal tabletin her iki tarafında özel bir risk ayırıcı ve altında ana aktif bileşenin hacmini belirten “57” veya “227” sayısının bulunduğu “M” harfi vardır.

Kullanım talimatları

Bir veteriner anti-enflamatuar ve analjezik ilacın dozu, evcil hayvanın büyüklüğüne bağlıdır:

 • ağırlık 3.0-5.5 kg – Tabletler 57 mg;
 • ağırlık 5.6-10 kg – 1 tablet 57 mg;
 • 10-15 kg – 1.5 tablet 57 mg ağırlık;
 • ağırlık 15-22 kg – Tablet 227 mg;
 • ağırlık 22-45 kg – 1 tablet 227 mg;
 • ağırlık 45-68 kg – 1.5 tablet 227 mg;
 • ağırlık 68-90 kg – 2 tablet 227 mg.

İlacı günde bir kez alın. Toplam tedavi süresi veteriner tarafından belirlenir ve kural olarak 2-3 gün ile bir hafta arasında değişir. İlacın uzun süreli kullanımı koşullarında, veterinerin zorunlu kontrolü evcil hayvana verilir. Operasyon reçetelendiğinde, cerrahi müdahaleden hemen önce ve ayrıca hemen ardından, üç gün boyunca bir doz Previcoks ilacı verilir.

Previcox 24 saat sonra kullanılmalıdır, ancak ilaç bir nedenden dolayı kaçırılırsa, mümkün olan en kısa sürede tekrar başlatılmalı ve ardından önerilen tedavi rejimine göre tedaviye devam edilmelidir.

Güvenlik önlemleri

Previcox ürününde toksik bileşenlerin bulunmamasına rağmen, bu ilacı kullanmadan önce, kullanım talimatlarını dikkatlice okumanız ve veteriner hekim tarafından verilen tüm tavsiyelere kesinlikle uymanız gerekir. Diğer şeylerin yanı sıra, mevcut veterinerlik uygulamasına göre, Previcox antibiyotiklerle, aynı zamanda kortikosteroidlerle veya steroid olmayan grubun diğer yollarıyla eşzamanlı kullanım için kesinlikle yasaktır.

Raf ömrü, ambalaj üzerinde belirtilen ilacın üretim tarihinden itibaren üç yıldır, bunun ardından ilacın evsel atıklarla birlikte atılması ve kullanılmaması gerekir.

Kontrendikasyonlar

Previcox veteriner ilaçlarına eklenmiş kullanım talimatlarına uygun olarak, bu ilacın hamile köpekler ve emziren kaltaklar ve on haftalık yaştaki köpekler tarafından kullanılması önerilmez. Bu alet ayrıca vücut ağırlığı üç kilogramdan az olan en küçük evcil hayvanlarda kontrendikedir.

Ayrıca, Previcox ilacı, akut veya kronik formda bir dizi hastalıkta, aktif bileşenlerin bir veya daha fazla bileşenine karşı bireysel hoşgörüsüzlük olması durumunda kullanılmak üzere kontrendikedir. Bir köpeğin değişen şiddette alerjik reaksiyonlara eğilim eğilimi öyküsü varlığında, yüksek derecede seçici, steroidal olmayan modern bir anti-enflamatuar ilacın reçete edilmesi son derece istenmez.

Anestezik ilaç hemorajik sendrom için, ayrıca kalp ve damar sistemi çalışmalarında, böbrek yetmezliği ve karaciğer yetmezliği dahil çeşitli karaciğer patolojileri varlığında ciddi anormallikler için reçete edilmez. Bu veterinerlik ürününü, mide ve bağırsakların çalışmalarında sapma durumunda, özellikle de peptik ülser veya evcil hayvanda iç kanama riski olması durumunda kullanmak, kategorik olarak istenmez.

“Previcox” nispeten yeni bir ilaçtır, çünkü bugüne kadar bu ilacın analogları oldukça nadirdir. Bu kanıtlanmış ilaçlar “Norocarp” ve “Rimadil” içerir.

Yan etkileri

Firocoksib’in aktif bileşeni doğrudan iltihaplanma noktalarını etkiler ve pratik olarak sindirim sisteminin işleyişini veya mide duvarlarının bütünlüğünü olumsuz şekilde etkilemez. Bununla birlikte, bazı evcil hayvanlarda, Previcox kullanımına mide ishal, kusma veya tahriş eşlik edebilir. Hayvandaki bu belirtiler, kural olarak, bir gün içinde kendiliğinden kaybolur.

Aktif bileşenlerin dört bacaklı bir evcil hayvanının vücudu tarafından yukarıdaki hoşgörüsüzlük belirtileri birkaç gün devam ederse, dışkıda bariz alerjik reaksiyonların veya kan izlerinin ortaya çıkması nedeniyle evcil hayvanın vücut ağırlığında bir azalma olsa da, ilacın kullanımını durdurmak gerekir; veterinere.

Previcox ilacının iptali ve ilk kullanımıyla, hayvanın vücudu üzerinde belirli bir etki görülmedi, ancak ilacın üç ay veya daha fazla süre kullanılması, veteriner hekim tarafından köpeğin durumunun izlenmesini gerektirecek.

PetSmile Hospital & Academy @ Copyright - petsmile.com.tr

Canlı Desteğe Bağlan
1
Ürün ve Hizmetlerimiz İçin Bize Ulaşın
Merhaba, Pet Smile'a Hoşgeldiniz. Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Bilgi Almak İçin Bize WhatsApp Aracılığıyla Ulaşabilirsiniz :)