KARDİYOLOJİ


KARDİYOLOJİ


Ünitelerimizde minik dostlarımızın kalp rahatsızlıkları teşhis ve tedavi edilebilmektedir. Köpeklerde sıklıkla kalp kapakçığı rahatsızlıkları, nadiren kalp kası rahatsızlıkları gözlemlenebilmektedir. Kedilerde de kalp kası rahatsızlıkları oluşabilmektedir. Hem kedilerde hem de köpeklerde anormal sıvı birikimi ve nefes almada zorluk ile kendini belli eden konjestif kalp yetmezliğine rastlanabilmektedir. Kalp ritim bozuklukları da sıklıkla gözlemlenen rahatsızıklardandır.

Teşhis akabinde nefes darlığı ve öksürükleri kalp ilaçları tedavi edilen minik dostlarımız daha konforlu ve uzun bir hayata sahip olabilirler.

Öyküleri detaylı olarak dinlenen ve fizik muayeneleri tamamlanan kedi ve köpeklerimize görülen ihtiyaç doğrultusunda akciğer grafileri (röntgenleri), ekokardiyografi (kalp ultrasonu), elektrokardiyogram (EKG) ya da kan basıncı ölçümü tavsiye edilebilir.

Kalp hastalığı olan minik dostlarımızın tanı ve yönetim planı için uzman kardiyologlarımıza danışılmalıdır. Birden fazla kalp ilacı kullanan hastalarımızın uzun süreli bakımları kardiyolog ile birlikte çalışan veteriner hekimlerimiz tarafından yapılmalıdır.


PetSmile Hospital & Academy @ 2020 - petsmile.com.tr

Canlı Desteğe Bağlan
1
Ürün ve Hizmetlerimiz İçin Bize Ulaşın
Merhaba, Pet Smile'a Hoşgeldiniz. Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Bilgi Almak İçin Bize WhatsApp Aracılığıyla Ulaşabilirsiniz :)